Bezpieczeństwo dzieci w środowisku szkoły i przedszkola10.06.2015 09:16

Warsztaty opracowane przez dr Annę Bajorek, mgr Małgorzatę Kiełb i dr. Wojciecha Motykę zakończyły serię spotkań pracowników Wydziału Pedagogicznego z nauczycielami rzeszowskich szkół i przedszkoli, zaplanowanych na ten rok akademicki.  Odbyły się one w środę,  20 maja, w Szkole Podstawowej Nr 25 i poświęcone były bezpieczeństwu dzieci. Rozpoczęły się krótkim wykładem pani dr Anny Bajorek na temat bezpieczeństwa dzieci w środowisku przedszkola i szkoły, a pozostały czas był prezentacją zajęć w grupie sześciolatków, prowadzonych przez mgr Małgorzatę Kiełb, podczas których dzieci z Przedszkola Nr 29 w Rzeszowie próbowały radzić sobie z różnymi realnymi problemami wychowawczymi. Zajęcia uświetnił dr Wojciech Motyka, który opracował stronę muzyczną warsztatów. Długa dyskusja, jaka wywiązała się na zakończenie spotkania, jest dowodem na to, że w środowisku nauczycielskim istnieje potrzeba kontynuacji tego typu kontaktów. Nauczyciele, którzy uczestniczyli co najmniej w trzech spotkaniach, otrzymali certyfikaty potwierdzające znajomość omawianych na spotkaniach zagadnień.

Dr Alicja Kubik