Wyjazd Studenckiego Kręgu Korczakowskiego do Krakowa24.04.2015 22:10

20 kwietnia 2015 r. osiem członkiń Studenckiego Kręgu Korczakowskiego, wraz z opiekunką SKK – dr Wiesławą Walc, uczestniczyło w wyjeździe do Krakowa. Przedstawicielki Uniwersytetu Rzeszowskiego spotkały się z bardzo ciepłym i serdecznym przyjęciem przez Koło Naukowe Animatorów Społeczności Lokalnej Uniwersytetu Pedagogicznego oraz Poradnię Studencką „Ster” z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Podczas pierwszego spotkania oprócz przedstawicielek koła naukowego z Instytutu Pracy Socjalnej UP obecne były również jego opiekunki – dr Józefa Matejek oraz dr Ewelina Zdebska. Oba koła naukowe wymieniły się informacjami na temat swojej działalności, a także zapoczątkowały rozmowy odnośnie planowanej współpracy.

Następnie spotkano się ze współzałożycielkami Poradni Studenckiej „Ster” z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Studentki z Krakowa opowiedziały o tym, jak funkcjonuje poradnia oraz w jaki sposób doszło do jej powstania. Spotkanie to z pewnością należy zaliczyć do udanych, a przedstawienie działalności poradni może stać się inspiracją dla dalszych działań SKK. Pozostaje mieć nadzieję, że wyjazd ten jest początkiem owocnej współpracy pomiędzy studentami z Rzeszowa i Krakowa.

Przewodnicząca

Studenckiego Kręgu Korczakowskiego