Najdłuższa książka świata10.04.2015 12:46

W dniu 9 kwietnia 2015 r. w Filii nr 10 WiMBP w Rzeszowie, w godzinach od 9.00 do 11.00 zakończyła się akcja pt. Najdłuższa książka świata. Wydarzenie zorganizowały Studentki zrzeszone w Studenckim Kole Naukowym Animatorów Kultury Literackiej Dzieci oraz Filia nr 10 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Opiekę merytoryczną sprawowały opiekunka Koła dr hab. prof. UR Alicja Ungeheuer-Gołąb i kierowniczka Filii Pani Maria Jamróg. W akcji brały udział wszystkie chętne dzieci od 6 – 10 roku życia. 96 prac plastycznych złożyło 10 placówek dydaktyczno-wychowawczych Rzeszowa.  9 kwietnia dzieci z grup pięcio- i sześciolatków Przedszkola nr 15 pomogły stworzyć książkę, łącząc jej kartki.

Uroczyście ogłaszamy, że Najdłuższa książka świata mierzy 52 metry!

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w wydarzeniu. Unikalny egzemplarz zostanie złożony w WiMBP w Rzeszowie.

Alicja Ungeheuer-Gołąb