Współpraca Katedry Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej z Wydziałem Pedagogicznym Uniwersytetu Lwowskiego im. Iwana Franki we Lwowie08.04.2015 12:18

19 marca bieżącego roku w ramach współpracy Katedry Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Rzeszowskiego z Wydziałem Pedagogicznym Uniwersytetu Lwowskiego im. Iwana Franki we Lwowie odwiedziła nas Pani Dziekan Wydziału Pedagogicznego dr Zoriana Leniw. W celu zapoznania Naszego Gościa z funkcjonowaniem polskiego systemu edukacji odwiedziliśmy współpracujące z nami Publiczne Przedszkole Nr 5 oraz Szkołę Podstawową Nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Dr Zoriana Leniw miała możliwość uczestniczenia w zajęciach z dziećmi sześcioletnimi w przedszkolu oraz obserwowania edukacji matematycznej w klasie trzeciej szkoły podstawowej. Szczególne jej zainteresowanie wzbudziła organizacja klas integracyjnych w szkole publicznej, a także pomoc psychologiczno-pedagogiczna, w ramach której prowadzone są zajęcia indywidualne i grupowe z dziećmi.

Maria Potoczna