Wykład dr Alicji Kubik24.02.2015 08:55

Wykład dr Alicji Kubik

W środę 18 lutego 2015 roku, w Szkole Podstawowej Nr 25, odbył się wykład dr Alicji Kubik na temat Metodyka pracy z dzieckiem w młodszym wieku szkolnym, wygłoszony w ramach comiesięcznych spotkań pracowników naszego Wydziału z nauczycielami rzeszowskich szkół. Wykład skierowany był przede wszystkim do młodych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczycieli języków obcych, informatyki, religii w celu omówienia specyfiki pracy z uczniem klas początkowych. Pedagodzy i psycholodzy zgodnie podkreślają, że pierwsze lata pobytu dziecka w szkole pozostawiają w nim wyraźny ślad mentalny i osobowościowy, przesądzają o tym, kim się ono staje, utrwalają jego nawyki myślenia i rozumienia. Założeniem prowadzącej było spowodowanie w umysłach słuchaczy krytycznej refleksji na temat własnych działań dydaktycznych i wychowawczych, a także podzielenie się swoimi przemyśleniami dotyczącymi motywowania małych uczniów do pracy, spowodowania, by szkoła była dla nich miejscem atrakcyjnym, gdzie mogą tworzyć, rozwijać swoje talenty i zainteresowania, zdobywać konkretną wiedzę i doskonalić nowe umiejętności. Szeroki zakres problemów poruszonych podczas spotkania jest dowodem na to, że tego typu kontakty są bardzo cennym doświadczeniem dla nauczycieli, ale także nam, pracownikom naukowym wskazują nowy kierunek działań empirycznych.

dr Alicja Kubik