Wykład profesora Mieczysława Radochońskiego21.01.2015 09:48

Wykład profesora Mieczysława Radochońskiego

W środę, 14 stycznia 2015 roku, w SP Nr 25 w Rzeszowie odbył się wykład dr. hab. prof. UR Mieczysława Radochońskiego na temat Zaburzenia rozwoju psychoseksualnego dzieci i młodzieży.  Wystąpienie  zainaugurowało cykl  spotkań z nauczycielami,  organizowanych w ramach współpracy podpisanej przez Katedrę Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej (Wydział Pedagogiczny UR)  z Dyrekcją Szkoły Podstawowej Nr 25 w Rzeszowie.

Spotkanie otworzyła Pani Dyrektor SP Nr 25, mgr Bożena Zięba. Przywitała gości (nauczycieli z rzeszowskich szkół i studentów pedagogiki UR) oraz wprowadziła ich w tematykę wykładu. W dalszej kolejności głos zabrała Pani Prodziekan Wydziału Pedagogicznego, kierownik Katedry Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej, dr hab. prof. UR Marta Uberman. Wyraziła zadowolenie z nawiązanej współpracy, podkreślając konieczność wymiany doświadczeń pracowników naukowych i nauczycieli praktyków. Harmonogram kolejnych spotkań omówiła dr Alicja Kubik, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu.

Wykład profesora Radochońskiego spotkał się z dużym zainteresowaniem słuchaczy, o czym świadczyła żywa dyskusja i liczne pytania nauczycieli i studentów, powiązane z próbą rozwiązania konkretnych przypadków niewłaściwych zachowań dzieci i młodzieży.

Organizatorzy zaprosili gości na kolejny wykład, który odbędzie się 18 lutego.

Dr Alicja Kubik