Spotkanie z red. Bartoszem Pankiem20.12.2014 10:00

W środę, 10 grudnia, na Wydziale Pedagogicznym UR odbyło się spotkanie z red. Bartoszem Pankiem, dziennikarzem Programu Drugiego Polskiego Radia, laureatem prestiżowej, międzynarodowej nagrody Prix Italia 2014. Licznie zgromadzeni goście wysłuchali nagrodzonego reportażu zatytułowanego "Chcę więcej", historii utalentowanego wiolonczelisty Dominika Połońskiego pokonującego własne ograniczenia spowodowane chorobą, a także dowiedzieli się, jak wygląda praca nad reportażem radiowym i jak rozmawiać z drugim człowiekiem o rzeczach bolesnych i trudnych, nie odzierając przy tym tej rozmowy z elegancji i pokory. Poruszono też wątek miejsca radia i reportażu radiowego w świecie zdominowanym przez Internet.

Organizatorem spotkania było Studenckie Koło Naukowe "Matriks", działające na Wydziale Pedagogicznym pod opieką dr hab. prof. UR Marty Wrońskiej.