Wyjazd do Wioski Dziecięcej SOS w Kraśniku i Domu Młodzieży SOS w Lublinie12.12.2014 11:06

4 grudnia 2014 roku studenci II roku Pedagogiki I stopnia (specjalność: opiekuńczo-wychowawcza) wraz z dr Wiesławą Walc odwiedzili Kraśnik oraz Lublin. Głównym celem podróży było odwiedzenie Wioski Dziecięcej SOS w Kraśniku i Domu Młodzieży SOS w Lublinie.

W Wiosce studenci zostali życzliwie przyjęci przez Pana Dyrektora -mgr.Dariusza Krysiaka , który oprowadził nas po terenie Wioski, scharakteryzował zasady jej funkcjonowania oraz opowiedział wiele historii związanych z tym miejscem. Mieliśmy okazję obejrzeć budynki mieszkalne i te, w których dzieci spędzają swój wolny czas. Ciekawym doświadczeniem była możliwość porozmawiania z jedną z Mam SOS, która opowiedziała nam o codziennym życiu w Wiosce i o swoich obowiązkach, sukcesach i trudnościach w wychowaniu dzieci. Następnie udaliśmy się do Lublina, gdzie Pani psycholog- mgr Monika Zarzeczna przybliżyła nam działanie Domu Młodzieży SOS.

Wyjazd odbył się w ramach zajęć z pedagogiki opiekuńczej. Była to dobra okazja do poznania istoty funkcjonowania i działalności Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Autorzy, studentki II POW: Dominika Mazur, Justyna Kuna

Zdjęcia: Agata Marszałek