Akcja „Chodnikowa poezja”10.06.2014 21:52

W dniu 6 VI 2014 roku odbyła się akcja „Chodnikowa poezja” przygotowana przez Studenckie Koło Naukowe Animatorów Kultury Literackiej Dzieci działające przy Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W spotkaniu wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Rzeszowie, klasa I a i II a. W Parku przy ulicy Lisa Kuli dzieci miały możliwość słuchania tekstów poetyckich Danuty Wawiłow, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima. Ponadto wzięły udział w zabawach z wykorzystaniem tekstów folkloru dziecięcego, oglądały teatrzyki poetyckie  przygotowane przez Studentki. Spotkanie zakończyło się pisaniem kredą po powierzchni  alejek parkowych wybranych utworów i zdobienie tekstów przez dzieci.

Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na dziecko w przestrzeni publicznej, poprzez pokazanie tekstów folkloru dziecięcego oraz poezji dla dzieci jako elementów szeroko pojętej kultury dziecka .