Wyróżnienie dla Studentek z Wydziału Pedagogicznego12.04.2014 11:09

Wyróżnienie dla  Studentek z Wydziału Pedagogicznego podczas

I Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka na pograniczu”

W dniach 6-8 kwietnia 2014 w Sanockim Domu Kultury, odbył się I Międzynarodowy Festiwal „Muzyka na pograniczu”. W konkursie, który był skierowany do solistów, zespołów wokalnych oraz zespołów wokalno-instrumentalnych, wystąpił zespół wokalny Wydziału Pedagogicznego pod kierownictwem Pana dra Janusza Boczara -  PER MUSICA.  Zespól w składzie Magdalena Gadamska, Anna Heret, Klaudia Majdosz, Agnieszka Moskal, Monika Jurczak, Magda Ważny, Sandra Mazur, Bożena Kyc, Karolina Szczepańska wykonał dwa utwory: Oj czyj to kiń stoit (ukraińska pieśń ludowa, autor tekstu i kompozytor nieznany), oraz Lipka (polska pieśń ludowa, autor tekstu i kompozytor nieznany).

W przeglądzie konkursowym wzięło udział ponad 30 wykonawców.

Nad prawidłowym przebiegiem Festiwalu czuwała Pani dr Iwona Bodziak reprezentująca Zakład Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku.

Występy młodych artystów oceniali: Jacek Piskorz - przewodniczący jury, pianista i aranżer, kierownik muzyczny wielu programów telewizyjnych np. Idol, Jak oni śpiewają, Just the to of us, Hania Stach – piosenkarka popowa, z utworem Regroup zakwalifikowała się do krajowych preselekcji Eurowizji 2007, gdzie zajęła drugą pozycję. W 2007 roku Hania Stach  była uczestniczką koncertu „Premiery” na Festiwalu w Opolu, w którym została wyróżniona nagrodą „Kryształowy Kamerton” przyznaną przez Związek Polskich Autorów i Kompozytorów „ZAKR” za własną kompozycję pt. „To nie tak miało być” oraz dr hab. Prof. UR Grzegorz Oliwa, dyrygent i chórmistrz, regionalny koordynator Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska”, ekspertów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat medialny nad festiwalem sprawowało między innymi Polskie Radio Rzeszów. Na stronie internetowej Radia Rzeszów  można przeczytać: I Międzynarodowy Festiwal MUZYKA NA POGRANICZU SANOK 2014 to wydarzenie artystyczne mające na celu prezentację oraz promocję twórczości muzycznej i literackiej młodzieży krajów europejskich. Festiwal jest okazją do konfrontacji osiągnięć młodych twórców i wykonawców oraz inspiracją do poszukiwań artystycznych w różnych kierunkach i rodzajach muzyki. Celem Konkursu Piosenki jest wyłonienie najlepszych twórców i wykonawców oraz ich dalsza promocja.

W ramach festiwalu wszystkim uczestnikom zapewniono zajęcia warsztatowe, którzy pod okiem uznanych autorytetów mogli poszerzać swoją wiedzę i umiejętności w zakresie wykonawstwa muzycznego.

Duża ilość nagród i wyróżnień, przyznanych decyzją jury  (laureaci konkursu) świadczy o bardzo wysokim poziomie wykonawców. Nasz wydziałowy zespół PER MUSICA otrzymał wyróżnienie. Gratulacje dla wspaniałych studentek i dla Pana dra Janusza Boczara, który z pasją i ogromnym zaangażowaniem rozwija talenty muzyczne naszych studentek.

Podczas wyjazdu do Sanoka na Festiwal grupie studentek towarzyszyła, sprawowała opiekę i mocno dopingowała podczas występu, oraz zadbała o dokumentację fotograficzną dr hab. prof. UR Marta Wrońska.

Zespołu PER MUSICA po raz pierwszy wziął udział w konkursie muzycznym, zatem otrzymane wyróżnienie jest dużym sukcesem!!!