Seminarium Naukowe „Pedagog w sytuacji pomagania – holistyczne podejście do pracy z dziećmi przewlekle chorymi oraz ich rodzinami”05.04.2014 11:46

Międzywydziałowe Studenckie Koło Naukowe Familiologów przy współpracy z  Studenckim Kręgiem Korczakowskim oraz Kołem Zainteresowań Psychologią „PRO-PSYCHE”, w dniu 25 marca 2014 r.  zorganizowało Seminarium Naukowe „Pedagog w sytuacji pomagania – holistyczne podejście do pracy z dziećmi przewlekle chorymi oraz ich rodzinami”.

Problematyka seminarium dotyczyła pracy pedagoga z dziećmi przewlekle chorymi oraz ich najbliższymi. Dzięki temu studenci mieli  okazję poznać specyfikę pracy z cierpiącymi dziećmi. Spotkanie to pozwoliło zaznajomić się z systemem pracy takich instytucji jak: Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, których przedstawicielami były Pani psycholog Agnieszka Jankowska – Rachel i Pani pedagog Jolanta Janson;  Zespół Szkół przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, której reprezentantami byli Pani mgr Elżbieta Telesz, Pani mgr Beata Grzebyk oraz Pan mgr Przemysław Kalandyk; Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Kornela Makuszyńskiego w Mrowli, o którym opowiadała Pani Dyrektor mgr Elżbieta Świder. Psychologiczny obraz dziecka oraz rodziny, zaprezentowały Panie: dr Małgorzata Marmola,  dr Danuta Ochojska oraz dr Urszula Gruca – Miąsik.

Temat seminarium spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony studentów. Spotkanie uroczyście otworzył Prodziekan ds. Studiów Stacjonarnych dr hab. prof. UR ks. Janusz Miąso. Obradom przewodniczyła Pani dr Urszula Gruca – Miąsik - opiekun  Międzywydziałowego Studenckiego Koła Naukowego Familiologów  wspólnie z Panem dr hab. prof. UR Grzegorzem Grzybkiem.