Mikołajki dla przedszkolaków13.12.2013 09:57

5 grudnia br. Zakład Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej zorganizował z inicjatywy Kierownika Zakładu – prof. dr hab. Marty Uberman spotkanie mikołajkowe dla dzieci z rzeszowskich przedszkoli. Do zabawy włączyli się bardzo aktywnie studenci kilku roczników pedagogiki. Studentki III roku edukacji wczesnoszkolnej z wychowaniem przedszkolnym – studiów pierwszego stopnia zaprezentowały dwa przedstawienia teatralne przygotowane pod kierunkiem dr Teresy Piątek – „Kopciuszek” i „Kot w butach”. Studentki wykazały się nie tylko talentem aktorskim, ale również wokalnym – wyśpiewując niektóre fragmenty odgrywanych ról. Muzycznie wspierali inscenizacje dr Wojciech Motyka oraz studentki: Anna Korus i Agnieszka Moskal. Studentki I roku PPiW studiów drugiego stopnia, jako śnieżynki pomagały wychowawcom w opiece nad dziećmi oraz Mikołajowi obdarowywać dzieci prezentami. Do opieki nad dziećmi włączyły się również studentki I roku PPiW pierwszego stopnia.

W przerwie pomiędzy inscenizacjami studentki nauczyły dzieci piosenki o św. Mikołaju, a pod koniec spotkania zjawił się wyczekiwany gość – św. Mikołaj we własnej osobie, który podarował wszystkim gościom upominki. Dziękujemy sponsorom tej sympatycznej imprezy – studentkom wymienionych powyżej roczników, oraz studentkom II roku PPiW a także Działowi Informacji i Promocji naszej Uczelni. Zadowolone buziaki dzieciaków są najlepszym podziękowaniem za zaangażowanie organizatorów.

Fot. dr Jerzy Tomala