Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych i ich Mentorów „Rodzina – centrum świata”03.12.2013 21:02

Międzywydziałowe Studenckie Koło Naukowe Familiologów w dniu 27 listopada 2013 r. zorganizowało Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych i ich Mentorów „Rodzina – centrum świata”.  Problematyka seminarium dotyczyła rodziny, skupiła mentorów i przedstawicieli studenckich kół naukowych z różnych dyscyplin nauki z zagranicy (Ukraina - Uniwersytet Lwowski oraz Uniwersytet w Kamieńcu Podolskim, Słowacja - Uniwersytet w Preszowie, Rumunia - Uniwersytet Oradejski, Uniwersytet „1 Decembrie 1918” Alba Julia) oraz z Polski (Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu i oczywiście Uniwersytet Rzeszowski). W liście gratulacyjnym Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia dr hab. prof. UR Wojciech Walat podkreślił, że problematyka rodziny jest ważna, wielowymiarowa, uniwersalna, ciekawa i cenna.

Założycielem i opiekunem koła naukowego jest Pani dr Urszula Gruca – Miąsik, wieloletni pracownik naukowo - dydaktyczny Instytutu Pedagogiki, Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Konferencja zorganizowano w ramach wygranego przez Międzywydziałowe Studenckie Koło Naukowe Familiologów konkursu na projekty o charakterze naukowym. Konkurs ten został ogłoszony przez Prorektora ds. Nauki, prof. dra hab. Sylwestra Czopka i przeznaczony do realizacji w bieżącym roku. Jesteśmy wdzięczni Panu Rektorowi za przybycie i otwarcie konferencji.