SZCZEGÓŁOWY ZAKRES OBOWIĄZKÓW

Prodziekana Wydziału Pedagogicznego ds. studiów niestacjonarnych

dr hab. prof. UR MARTY UBERMAN

1. Współpraca z Prodziekanem ds. studenckich i studiów stacjonarnych oraz Prodziekanem ds. jakości kształcenia w zakresie realizacji zadań dydaktycznych i organizacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem zadań wynikających z funkcjonującego w ramach Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Rzeszowskiego systemu zapewnienia jakości kształcenia.
  2. Nadzór nad realizacją procesu kształcenia na kierunkach i specjalnościach prowadzonych przez Wydział Pedagogiczny w formie studiów niestacjonarnych, ze szczególnym uwzględnieniem terminowej realizacji przez studentów i nauczycieli akademickich zadań wynikających z organizacji roku akademickiego, kontroli dyscypliny studentów i nauczycieli akademickich w realizacji zadań dydaktycznych i organizacyjnych.
  3. Podejmowanie decyzji w sprawach dotyczących realizowanego toku studiów na kierunkach prowadzonych przez Wydział w formie studiów niestacjonarnych w zakresie określonym przez Regulamin Studiów w Uniwersytecie Rzeszowskim, w tym:
  1. decyzji dotyczących wniosków o zgodę na studia na drugim kierunku lub specjalności;
  2. decyzji dotyczących udzielania krótko i długoterminowych urlopów;
  3. decyzji dotyczących wpisów warunkowych;
  4. decyzji usprawiedliwiania nieobecności podczas zaliczeń, egzaminów;
  5. decyzji dotyczących wniosków studentów o organizację zaliczeń lub egzaminów komisyjnych;
  6. decyzji dotyczących indywidualnych spraw studentów związanych z tokiem studiów;
  7. opiniowanie wniosków studentów studiów niestacjonarnych dotyczących zwolnień z części odpłatności za studia;
  8. opiniowanie wniosków studentów o zmianę formy studiów.
  1. Podejmowanie decyzji finansowych określonych w upoważnieniu podczas nieobecności Dziekana Wydziału.
  2. Gromadzenie, przy pomocy podległych pracowników dziekanatu, dokumentacji dotyczącej toku studiów, w tym indywidualnych teczek osobowych studentów, protokołów zaliczeń oraz egzaminów, dokumentacji praktyk, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
  3. Nadzór nad sprawozdawczością – GUS, POLON, Wirtualny Dziekanat itp.
  4. Współpraca z Działem Jakości Kształcenia i Akredytacji oraz Działem Kształcenia Uniwersytetu Rzeszowskiego w sprawach dotyczących toku studiów oraz jakości kształcenia.
  5. Zastępowanie dziekana Wydziału Pedagogicznego podczas jego nieobecności.
  6. Realizacja innych działań wynikających z bieżącej działalności Wydziału Pedagogicznego.