Sylwetka absolwenta Podyplomowych Studiów Kwalifikacyjnych

Nauczanie biologii w szkole

Absolwent studiów podyplomowych „Nauczanie biologii w szkole” zostanie przygotowany do pracy na stanowisku nauczyciela biologii w szkołach podstawowych klasy V - VIII zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.

Ponadto uzyskuje wiedzę i umiejętności niezbędne w realizacji zadań nauczyciela biologii, ze szczególnym uwzględnieniem tych w zakresie:

1. przekazywania wiedzy i kształtowanie umiejętności w zakresie nauczania biologii;
  2. diagnozowania potrzeb edukacyjnych uczniów;
  3. realizacji procesu kształcenia i wychowania z wykorzystaniem różnorodnych metod i form pracy;
  4. projektowania, realizacji i ewaluacji programów nauczania biologii;
  5. sprawnego posługiwania się technologiami informacyjnymi w pracy nauczyciela;
  6. podejmowania współpracy ze środowiskiem lokalnym.

KIEROWNIK STUDIÓW: dr Małgorzata Kus-Liśkiewicz

OBSŁUGA ADMINISTRACYJNA: mgr Małgorzata Szela – tel. 17 872-18-05

KOSZT STUDIÓW: 4 800 zł (1 600 zł za semestr)