SYLWETKA ABSOLWENTA

Studia dają osobom z kwalifikacjami pedagogicznymi uprawnienia do pracy na stanowisku PEDAGOGA OSÓB DOROSŁYCH w placówkach oświatowych, takich jak:

• placówki edukacji dorosłych (np. szkoły, firmy edukacyjne, uniwersytety trzeciego wieku, centra kształcenia ustawicznego i praktycznego itp.),
  • instytucje związane z pracą (np. zakłady pracy, biura karier, centra pomocy bezrobotnym, urzędy pracy, ochotnicze hufce pracy itp.),
  • placówki kultury oraz inne instytucje organizujące czas wolny,
  • instytucje porządku publicznego oraz wsparcia społecznego, organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, fundacje (np. stacjonarne i dzienne domy opieki, kluby seniora, pensjonaty dla osób starszych, ośrodki rekreacyjne i sanatoryjne dla osób starszych itp.).

W wyniku realizacji zajęć przewidzianych planem studiów podyplomowych w zakresie pedagogiki człowieka dorosłego absolwent zdobędzie i udoskonali swoją wiedzę oraz umiejętności w obszarze posługiwania się metodami i narzędziami z zakresu dydaktyki i pedagogiki dorosłych. Udział w zajęciach umożliwi słuchaczom zrozumienie i interpretację zjawisk społecznych, sytuacji ludzi w starszym wieku, co w efekcie pozwoli im na zastosowanie zdobytej wiedzy w procesach wspomagania wielorakiej aktywności ludzi dorosłych, w tym aktywności w zakresie uczenia się.

Osoby bez kwalifikacji pedagogicznych w/w uprawnienia uzyskują po ukończeniu kursu pedagogicznego.

ADRESACI STUDIÓW

Studia podyplomowe z zakresu PEDAGOGIKA CZŁOWIEKA DOROSŁEGO są adresowane do absolwentów studiów I lub II stopnia na dowolnym kierunku, lub jednolitych studiów magisterskich, którzy chcą zdobyć kwalifikacje pedagoga dorosłych lub poszerzyć posiadaną w tym zakresie wiedzę i umiejętności.

ZASADY REKRUTACJI

Rejestracja odbywa się drogą elektroniczną, w sposób ciągły, do zorganizowania grupy.

Kandydat zobowiązany jest do rejestracji drogą elektroniczną, a na spotkaniu organizacyjnym – do złożenia wymaganych dokumentów, tj.:

• podanie-kwestionariusz (wygenerowany z systemu),
  • kserokopia dowodu osobistego (oryginał do wglądu),
  • kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych (oryginał do wglądu).

O przyjęciu kandydata na studia podyplomowe decyduje kolejność zgłoszeń.

KIEROWNIK STUDIÓW: prof. zw. dr hab. Waldemar Furmanek

OBSŁUGA ADMINISTRACYJNA:  mgr Renata Wozowicz  - tel. 17 872 -18- 16

KOSZT STUDIÓW:  3 200 zł (1 600 zł za semestr)

Pliki do pobrania:
program.pdf (549,16 KB)