Sylwetka absolwenta Podyplomowych Studiów Kwalifikacyjnych

Nauczanie plastyki w szkole

Absolwent studiów podyplomowych „Nauczanie plastyki w szkole” uzyskuje kwalifikacje do podjęcia pracy w charakterze nauczyciela plastyki w szkole podstawowej i szkole ponadpodstawowej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz. U. z 2012 r. Nr 0, poz. 131).

W wyniku realizacji zajęć przewidzianych planem studiów podyplomowych absolwent zostanie przygotowany do nauczania plastyki w szkole podstawowej i szkole ponadpodstawowej. Uzyska wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne ze szczególnym uwzględnieniem tych w zakresie:

1. przekazywania wiedzy i kształtowania umiejętności w zakresie nauczania plastyki;
  2. diagnozowania potrzeb edukacyjnych uczniów, w tym uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (np. uczniów uzdolnionych, niedostosowanych społecznie, z niepowodzeniami szkolnymi);
  3. realizacji procesu kształcenia i wychowania z wykorzystaniem różnorodnych metod i form pracy dydaktyczno – wychowawczej i artystycznej;
  4. projektowania, realizacji i ewaluacji programów nauczania plastyki;
  5. sprawnego posługiwania się współczesnymi technologiami informacyjnymi i multimediami, w tym kształtowania umiejętności świadomego i krytycznego odbioru przez uczniów różnorodnych przekazów medialnych;
  6. podejmowania współpracy ze środowiskiem lokalnym, w tym domem rodzinnym, instytucjami życia społecznego kulturalnego.

KIEROWNIK STUDIÓW: dr Anna Steliga

OBSŁUGA ADMINISTRACYJNA: dr Anna Steliga tel. 608 443 859

KOSZT STUDIÓW: 4 800 zł (1 600 zł za semestr)

Pliki do pobrania:
program studiów.pdf (206,11 KB)