Informujemy, że studia podyplomowe diagnoza i terapia pedagogiczna nie zostaną uruchomione w semestrze zimowym roku akademickiego 2018/2019.

Nabór został przedłużony do końca lutego 2019 r.

SYLWETKA ABSOLWENTA

Absolwent podyplomowych studiów „Diagnoza i terapia pedagogiczna” ma szeroką wiedzę z zakresu rozwoju poznawczego, emocjonalnego i społecznego dzieci i młodzieży, a także zaburzeń występujących w rozwoju oraz sposobów oddziaływań terapeutycznych. Zna terminologię z zakresu pedagogiki, rozwoju i funkcjonowania dziecka, zaburzeń okresu rozwojowego, diagnozy i terapii pedagogicznej. Absolwent ma uporządkowaną wiedzę o współczesnych metodach terapii dzieci i młodzieży z różnego rodzaju zaburzeniami rozwojowymi, zna strategie i metody pracy korekcyjno-kompensacyjnej z dzieckiem. Samodzielnie planuje i realizuje projekty w zakresie diagnozowania rozwoju dzieci i młodzieży oraz terapii pedagogicznej. Umie podjąć współpracę ze specjalistami w zakresie wspierania psychologiczno-pedagogicznego i edukacyjno-terapeutycznego, zmierzającego do wielostronnej aktywizacji dziecka i jego rodziny. Posiada umiejętności i kompetencje niezbędne do prowadzenia skutecznych oddziaływań wspierających rodzinę przeżywającą trudności w realizacji funkcji opiekuńczo-wychowawczej. Pogłębia i aktualizuje wiedzę oraz umiejętności, które wykorzystuje we własnej diagnostyczno-terapeutycznej działalności.

Absolwent podyplomowych studiów „Diagnoza i terapia pedagogiczna” może znaleźć zatrudnienie  w placówkach oświatowych i oświatowo-wychowawczych, realizując zajęcia korekcyjno-kompensacyjne lub inne formy terapii pedagogicznej.

ADRESACI STUDIÓW

Studia „Diagnoza i terapia pedagogiczna” adresowane są do absolwentów studiów wyższych I lub II stopnia, którzy posiadają przygotowanie pedagogiczne i chcą uzyskać kwalifikacje do prowadzenia zajęć korekcyjno-kompensacyjnych.

ZASADY REKRUTACJI

Rejestracja odbywa się drogą elektroniczną, w sposób ciągły, do zorganizowania grupy.

Kandydat zobowiązany jest do rejestracji drogą elektroniczną, a na spotkaniu organizacyjnym – do złożenia wymaganych dokumentów, tj.:

• podanie-kwestionariusz (wygenerowany z systemu),
  • kserokopia dowodu osobistego (oryginał do wglądu),
  • kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych (oryginał do wglądu),
  • kserokopia dokumentu potwierdzającego posiadanie kwalifikacji pedagogicznych (oryginał do wglądu).

O przyjęciu kandydata na studia podyplomowe decyduje kolejność zgłoszeń.

KIEROWNIK STUDIÓW: dr Małgorzata Marmola

OBSŁUGA ADMINISTRACYJNA: mgr Ewelina Hamerla - tel. 17 872-18-16

KOSZT STUDIÓW: 4 800  zł (1 600 zł za semestr)

Pliki do pobrania: