Wydział Pedagogiczny i Pozawydziałowy Instytut Biotechnologii

Kierownik studiów podyplomowych

Dr Małgorzata Kus-Liśkiewicz

Opis studiów

Kształcenie przygotowujące do zawodu nauczyciela biologii, w oparciu o Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.

Przedmiot

Ćw.

ECTS

Biologia komórki

Chemia ogólna i organiczna

Mikrobiologia

Biochemia

Botanika z anatomią roślin

Zoologia

Fizjologia roślin

Fizjologia zwierząt

Elementy anatomii i fizjologii człowieka

Genetyka

Ekologia i ochrona środowiska

Ewolucja świata organicznego

Metodyka nauczania biologii

Eksperyment w naukach przyrodniczych

Programy nauczania biologii

Elementy prawa oświatowego

Praktyka (60 godzin)

RAZEM

Punkty ECTS

Liczba semestrów studiów/kursu

Opłata za studia/kurs

4 800 zł (1 600 zł za semestr)

Wymagania wstępne

Ukończenie studiów wyższych I lub II stopnia oraz posiadanie udokumentowanego przygotowania pedagogicznego.

Zasady rekrutacji

Kandydat zobowiązany jest do rejestracji drogą elektroniczną, a na spotkaniu organizacyjnym – do złożenia wymaganych dokumentów.

Limit przyjęć

bez limitu

Termin składania dokumentów

Wrzesień/październik 2017 (podczas spotkania organizacyjnego)

Początek studiów

październik 2017

Terminy zajęć

zjazdy sobotnio – niedzielne średnio 2 razy w miesiącu

Wymagane dokumenty

1. Podanie-kwestionariusz (wygenerowany z systemu)                                                                         2. Kserokopia dowodu osobistego (oryginał do wglądu)

3. Kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych (oryginał do wglądu)

4. Kserokopia dokumentu potwierdzającego kwalifikacje pedagogiczne (dla osób, które nie ukończyły studiów na  kierunku nauczycielskim, oryginał do wglądu)

Kwalifikacje uzyskane przez kandydata

W wyniku realizacji zajęć przewidzianych planem studiów absolwent zostanie przygotowany do nauczania biologii w szkole w klasach V - VIII.

Ponadto uzyskuje wiedzę i umiejętności niezbędne w realizacji zadań nauczyciela biologii, ze szczególnym uwzględnieniem tych w zakresie:

1. przekazywania wiedzy i kształtowanie umiejętności w zakresie nauczania biologii;
  2. diagnozowania potrzeb edukacyjnych uczniów;
  3. realizacji procesu kształcenia i wychowania z wykorzystaniem różnorodnych metod i form pracy;
  4. projektowania, realizacji i ewaluacji programów nauczania biologii;
  5. sprawnego posługiwania się technologiami informacyjnymi w pracy nauczyciela;
  6. podejmowania współpracy ze środowiskiem lokalnym.