ZASADY PRZEKAZYWANIA PRAC DO WERYFIKACJI W SYSTEMIE PLAGIAT.PL ORAZ REJESTRACJI PRAC W DZIEKANACIE

1. Każdemu studentowi przysługują dwa sprawdzenia pracy.
  2. Studenci studiów stacjonarnych składają prace/płyty w pok. 220, studenci studiów niestacjonarnych – pok. 103.
  3. Pliki powinny być zapisane na nośniku CD/DVD w formacie DOC lub DOCX, lub ODT oraz dodatkowo PDF (wyłącznie w wersji edytowalnej).
  4. Na płycie powinny znaleźć się 3 pliki:
    1. Plik z pracą (od strony tytułowej do spisów tabel/wykresów włącznie) zapisać pod nazwą zaczynającą się od: nazwisko, imię, praca lic/mgr. (w dwóch formatach),
    2. Aneks bez numerów stron (kwestionariusz ankiety, strony www, itp.) w jednym dowolnym formacie.

PIERWSZE SPRAWDZENIE – CO NALEŻY ZŁOŻYĆ?

• opisaną i zatwierdzoną przez promotora pracę (podpis na płycie).

Opis płyty: imię, nazwisko; poziom i tryb studiów; specjalność; imię i nazwisko promotora; temat pracy.

DRUGIE SPRAWDZENIE – CO NALEŻY ZŁOŻYĆ?

NAJPÓŹNIEJ na 3 tygodnie przed planowanym terminem obrony:

• zatwierdzoną przez promotora (podpisaną) pracę (wydruk czarno-biały, dwustronny w miękkiej oprawie) z zawartym w niej (po stronie tytułowej) oświadczeniem wyrażenia/niewyrażenia zgody na udostępnianie pracy (wzór do pobrania na stronie Wydziału) oraz z przyklejoną do ostatniej strony opisaną płytą (patrz 1 sprawdzenie), zatwierdzoną przez promotora.

Tekst wydrukowanej pracy oraz nagranego pliku musi być identyczny – za zgodność obu wersji odpowiada autor pracy, w pliku nie należy umieszczać treści oświadczeń (zostawić puste strony).

• uzupełnione oświadczenie – zgoda na weryfikację w programie antyplagiatowym (załącznik A do Zarządzenia nr 95/2015 Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego z dnia 28.09.2015 r. w sprawie wprowadzenia regulaminu antyplagiatowego w Uniwersytecie Rzeszowskim) – wzór do pobrania na stronie Wydziału oraz w pok. 103 i 220.

Po weryfikacji pracy w systemie plagiat.pl student odbiera:

1. pracę z płytą.
  2. raport podobieństwa (wydrukowany lub na płycie CD).
  3. decyzję o dopuszczeniu pracy do obrony, którą podpisuje promotor.

REJESTRACJA PRACY W DZIEKANACIE

NAJPÓŹNIEJ na 2 tygodnie przed planowanym terminem obrony należy dostarczyć:

• 3 komplety prac z płytami. Po zarejestrowaniu prac, student przekazuje jeden komplet promotorowi, drugi recenzentowi.
  • oświadczenie – zgoda na weryfikację w programie antyplagiatowym (załącznik A do Zarządzenia nr 95/2015 Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego z dnia 28.09.2015 r.).
  • raport podobieństwa z systemu plagiat.pl (wydrukowany lub na płycie).
  • podpisaną przez promotora decyzję o dopuszczeniu pracy do obrony.
  • 4 zdjęcia (wymiar: 45 mm x 65 mm, jedno opisane ołówkiem imieniem i nazwiskiem), + 1 zdjęcie w przypadku dodatkowego odpisu w języku obcym.
  • dowód wpłaty za dyplom (60 zł – wpłata na indywidualne subkonto, + 40 zł w przypadku dodatkowego odpisu w języku obcym).
  • uzupełniony indeks (ze wszystkimi wpisami) – dotyczy studentów trzeciego roku.

NAJPÓŹNIEJ w dniu obrony należy dostarczyć:

• uzupełnioną kartę obiegową wraz z oświadczeniem o zamieszkiwaniu/niezamieszkiwaniu w domu studenckim (wzór do pobrania na stronie Wydziału).
  • legitymację lub oświadczenie o jej zagubieniu (zgłoszenie z gazety lub portalu internetowego) – dotyczy studentów studiów licencjackich, którzy nie będą kontynuowali nauki na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz studentów studiów magisterskich.
Pliki do pobrania: