Nauczanie programowania w klasach I-III

SYLWETKA ABSOLWENTA

Kurs Nauczanie programowania w klasach I-III ma na celu podniesienie kompetencji i umiejętności z zakresu nauczania programowania w klasach I-III szkoły podstawowej.

Osoba kończąca kurs będzie potrafiła rozwiązywać problemy metodami algorytmicznymi za pomocą poleceń oraz funkcji programu Blockly.

Dodatkowo osoba kończąca kurs zdobędzie wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania gier komputerowych skierowanych dla dzieci.

Absolwent kursu będzie merytorycznie i metodycznie przygotowany do pracy w grupach uczniów nad wspólnym projektem programistycznym.

ADRESACI KURSU

Studia są adresowane do absolwentów studiów wyższych o specjalności nauczycielskiej. Wymagania wstępne: dyplom ukończenia studiów wyższych w zakresie pedagogiki.

ZASADY REKRUTACJI

Rejestracja odbywa się drogą elektroniczną, w sposób ciągły, do zorganizowania grupy.

Kandydat zobowiązany jest do rejestracji drogą elektroniczną, a na spotkaniu organizacyjnym – do złożenia wymaganych dokumentów, tj.:

• podanie-kwestionariusz (wygenerowany z systemu),
  • kserokopia dowodu osobistego (oryginał do wglądu),
  • kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych w zakresie pedagogiki (oryginał do wglądu).

O przyjęciu kandydata na studia podyplomowe decyduje kolejność zgłoszeń.

KIEROWNIK KURSU: dr Waldemar Lib

OBSŁUGA ADMINISTRACYJNA: mgr Małgorzata Szela - tel. 17 872-18-05