KOŁO NAUKOWE PEDAGOGÓW PRACY

• Beata Okapiec

Kontakt:

kompas_ur@wp.pl

• nasza grupa na Facebooku:

Kilka słów o naszym kole

Koło naukowe „KOMPAS” istnieje od 2011 roku.  Wtedy to studenci Pedagogiki pracy i  doradztwa zawodowego postanowili stworzyć przestrzeń, w której mogliby zrzeszać się wszyscy sympatycy doradztwa zawodowego i rozwijać swoje zainteresowania w tym zakresie.

Koło ma na celu propagowanie wśród studentów Wydziału Pedagogicznego szeroko rozumianej aktywności prozawodowej i zawodowej. Pomożemy Ci w określeniu Twoich predyspozycji zawodowych, powiemy Ci jak szukać pracy i jak przygotować się do spotkania z pracodawcą. Umożliwimy Ci udział w ciekawych szkoleniach i warsztatach.

Dzięki nam zdobędziesz aktualne informacje o rynku pracy, prognozach bezrobocia, kwalifikacjach poszukiwanych na rynku pracy oraz najnowszych trendach w tej dziedzinie.

Ponadto dzięki współpracy z naszym kołem poznasz ciekawych i sympatycznych ludzi, zyskasz możliwość zawarcia nowych przyjaźni.

Cele i zadania Koła

• rozwijanie życia naukowego wśród studentów i ich zainteresowań badawczych,
  • koordynowanie działań  naukowo-badawczych,
  • rozwijanie współpracy naukowej z innymi ośrodkami akademickimi w kraju i za granicą,
  • umożliwienie członkom Koła uczestnictwa w pracach instytucji zajmujących się poradnictwem, doradztwem oraz kształceniem zawodowym, a także współpraca z  fundacjami, ośrodkami kulturalnymi,  samorządami, organizacjami pozarządowymi,
  • integracja studentów pedagogiki i prowadzenie aktywnej działalności społecznej.

Działalność

Jako Koło Naukowe chętnie angażujemy się w różnego rodzaju działania, których często sami jesteśmy inicjatorami.

W  roku akademickim 2014/2015 nasze koło rozpoczęło projekt nad badaniem kompetencji życiowych i społecznych uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie województwa podkarpackiego. Aktualnie jest to największe przedsięwzięcie naszego koła. Jego wyniki zostaną przedstawione w przyszłym roku na konferencji naukowej organizowanej przez koło doradców zawodowych.

Co jeszcze chcemy zrobić?

- Dzień Doradztwa Zawodowego na Wydziale Pedagogicznym

- konferencje naukowe

- badanie zainteresowań i predyspozycji zawodowych dla studentów pierwszego roku Wydziału Pedagogicznego

- pomoc w organizacji Targów Pracy

Serdecznie zapraszamy Cię do współpracy z nami!

Jeśli masz pytania- nie krępuj się- napisz do nas!