ZAKŁAD PEDAGOGIKI OGÓLNEJ I METODOLOGII

2. Dr Barbara Lulek
  3. Dr Maria Kocór
  4. Dr Anna Śniegulska

Zainteresowania naukowe pracowników Zakładu Pedagogiki Ogólnej, jak i prowadzone badania koncentrują się wokół problematyki szeroko rozumianej edukacji społecznej, a szczegółowiej: zdrowia i edukacji zdrowotnej; modelu kształcenia jednostek dla partnerstwa środowiskowego, zagadnień szkoły i nauczycieli w obliczu dokonujących się przemian - ich roli, problemów, postaw i kompetencji, edukacji obywatelskiej młodzieży i samorządności uczniowskiej, jak też metodologicznych problemów pedagogiki.