SPRAWOZDANIE Z OGÓLNOPOLSKICH STUDENCKICH DNI PEDIATRII18.12.2012 14:59

W dniach 6-7 grudnia odbyły się Ogólnopolskie Studenckie Dni Pediatrii, których organizatorem był Zakład Pielęgniarstwa Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Pielęgniarstwa Pediatrycznego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Jego Magnificencja Rektor Uczelni – prof. Marek Krawczyk.

W imieniu JM Rektora – prof. Marka Krawczyka wystąpił Prorektor ds. Dydaktyczno-Wychowawczych – prof. Marek Kulus, który powitał wszystkich gości i podziękował za przybycie. Wyraził radość z faktu, iż pediatria, jako dziedzina wiedzy, cieszy się coraz większą popularnością wśród młodych ludzi. Prorektor podkreślił wartość takich inicjatyw i zaznaczył, że w przyszłości Dni Pediatrii powinny stać się wydarzeniem cyklicznym. Prorektor Marek Kulus na koniec życzył owocnych obrad i podziękował za merytoryczne przygotowanie konferencji.

Celem sympozjum była wymiana doświadczeń w zakresie pediatrii i pielęgniarstwa Pediatrycznego oraz promocja tej dziedziny wśród studentów. Całości konferencji towarzyszyły sesje naukowe i sesja plakatowa.

Z Koła Naukowego Położnych, Instytutu Położnictwa i Ratownictwa Medycznego zostały zgłoszone 4 prace, z których 2 zostały wyróżnione:

1. Położna środowiskowa jako jeden z wyznaczników stylu życia dla rodziny z małym dzieckiem. Autorzy: Wioletta Baran, Klaudia Kornacka, Klaudia Jakóbiak, Stanisław Szela – WYRÓŻNIENIE
  2. Wartość prognostyczna dynamicznej oceny stanu noworodka w skali Apgar w pracy położnej autorstwa. Autor: Barbara Noga
  3. Dlaczego warto karmić piersią? Ocena reakcji noworodka na zabieg szczepienia bezpośrednio po karmieniu naturalnym. Autor: Justyna Murias – WYRÓŻNIENIE
  4. Bioaktywne składniki mleka kobiecego. Autorzy Joanna Błajda, Joanna Wirchanowicz

Serdecznie gratulujemy uczestnikom i opiekunom ww. prac.

Instytutu Położnictwa i Ratownictwa Medycznego