SPRAWOZDANIE Z III PODKARPACKIEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ "INDYWIDUALNY MODEL OPIEKI NAD MATKĄ I DZIECKIEM"12.11.2012 16:38

W dniu 19 października 2012 roku odbyła się III Podkarpacka Konferencja Naukowa

pt: "INDYWIDUALNY MODEL OPIEKI NAD MATKĄ I DZIECKIEM".

Konferencja została  zorganizowana z inicjatywy Katedry Położnictwa Instytutu Położnictwa i Ratownictwa Medycznego, Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego przy współudziale Polskiego Towarzystwa Położnych – Oddziału Wojewódzkiego w Rzeszowie, Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Rzeszowie oraz Vysokiej Školy Polytehnickiej w Jihlavie.

Honorowy Patronat nad konferencją objął Prof. dr hab. Rektor UR Aleksander Bobko oraz PhD. Rekor VŠP Jihlava Ing. Jakub Novotný.

Konferencja w Rzeszowie skupiła liczne grono naukowców, przedstawicieli wielu ośrodków akademickich z Polski i zagranicy (Czechy, Słowacja) oraz specjalistów z wielu dziedzin.

Podczas konferencji prezentowano referaty w dwóch sesjach tematycznych. Pierwsza skupiła się na zagadnieniach standardu opieki okołoporodowej. W sesji drugiej były omawiane problemy neonatologii i niepełnosprawności dzieci.

III Podkarpacka Konferencja Naukowa cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników, których liczba przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów konferencji. Ze względu na duże zainteresowanie poruszaną tematyką już dziś pragniemy zaprosić Państwa na IV Podkarpacką Konferencję Naukową skupiającą się wokół zagadnień opieki ginekologicznej i ginekologii onkologicznej.