SPRAWOZDANIE - PANELE EKSPERTOW 29.10.1212.11.2012 16:20

W ramach projektu „Budowa potencjału dydaktycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego na poziomie europejskim. Zadanie 5 - Wsparcie dla kadry akademickiej prowadzącej zajęcia w języku angielskim”, w dniach 17-21 września odbyły się warsztaty metodyczne, których celem było opracowanie wytycznych do syllabusów z przedmiotów prowadzonych w języku angielskim, nawiązujących swoją formą do zapisów Deklaracji Bolońskiej w kontekście harmonizowania systemu szkolnictwa wyższego w Europie i uwzględniające treści dotyczące europejskiej jakości kształcenia.

Ponadto warsztaty miały służyć nawiązaniu aktywnej współpracy z ośrodkami akademickimi w Europie i innych krajach poprzez rozpoznanie procesu dydaktycznego, nowoczesnych form kształcenia oraz pozyskanie informacji na temat nowych trendów kształcenia.

W projekcie wzięli udział wybitni eksperci z różnych państw. Eksperci: Elina Jääskeläinen, MA (Finlandia), Paul Posadzki, PhD (Wielka Brytania), Yukari Matsuzuka, PhDn (Japonia), prof. Irina Gordienko (Ukraina) i Vladislav Gulevich, MA (Rosja) pod opieką koordynatora projektu, mgr Jarosława Kawałka, przez 5 dni współpracowali wraz z zespołem pracowników naukowo-dydaktycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego nad stworzeniem syllabusów w języku angielskim. Przedstawiciele Instytutu Położnictwa i Ratownictwa Medycznego, Katedry Ratownictwa Medycznego: mgr Marzena Jędrzejczyk oraz mgr Marek Muster gościli eksperta z Ukrainy , Panią Profesor Irinę Gordienko  z Instiute of Pediatrics, Obstetrics and Gynecology of National Ukrainian Academy of Medical Sciences. Kyiv, Ukraine

Efektem współpracy jest sylabus do przedmiotu „Medyczne czynności ratunkowe” w języku angielskim.

Poniżej przedstawiona została fotorelacja z odbytych spotkań.

mgr Marek Muster