Koncert "Resovii Saltans" z okazji dziesięciolecia Uniwersytetu Rzeszowskiego13.07.2011 12:05

Koncert "Resovii Saltans" z okazji dziesięciolecia Uniwersytetu Rzeszowskiego
18 czerwca 2011 roku odbył się koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Resovia Saltans" w Rzeszowskiej Filharmonii im. Artura Malawskiego, mieszczącej się przy ulicy Chopina.

Członkowie zespołu zaprosili na swój występ  przedstawicieli społeczności akademickiej Uniwersytetu Rzeszowskiego. Okazja ku temu była wyjątkowa: dziesięć lat istnienia Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz niedawno obchodzony jubileusz 35-lecia Zespołu" Resovia Saltans". Zgromadzonych gości przywitał Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. Stanisław Uliasz. Następnie Zespół rozpoczął swój występ od poloneza. Bardzo trudno jest o tym pisać, co działo się na scenie to po prostu trzeba było zobaczyć. Podczas trwającego ponad dwie godziny koncertu w holu Filharmonii prezentowały się poszczególne Wydziały Uniwersytetu Rzeszowskiego. Instytut Położnictwa i Ratownictwa Medycznego, Wydziału Medycznego reprezentowali: mgr Anna Kremska oraz Mateusz Maga (student III roku Położnictwa), Anna Sikora, Dominik Kogut, Paweł Krzyworączka (studenci III roku Ratownictwa Medycznego).