"Wydziałowy Dzień Majowy"30.06.2011 12:02

W dniu 17.05.2011r. na terenie miasteczka akademickiego Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się piknik trzech Wydziałów: Medycznego, Pedagogiczno-Artystycznego i Wychowania Fizycznego pod hasłem ''Wydziałowy Dzień Majowy''.
        Samorząd Studencki zadbał o dostarczenie emocji podczas zawodów sportowych, których główną nagrodą był Puchar Dziesięciolecia Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz upominki ufundowane przez sponsorów całego wydarzenia.
        Rozgrywki sportowe od samego początku budziły spore zainteresowanie uczestników, oraz kibiców poszczególnych drużyn. Zawodnicy mogli się zmierzyć ze sobą w 3 konkurencjach - piłce nożnej, piłce siatkowej plażowej oraz koszykówce.
        Piękna pogoda, oprawa muzyczna oraz wspaniała atmosfera sportowa towarzyszyła wszystkim uczestnikom zawodów aż do zakończenia rozgrywek sportowych.
        Podczas Wydziałowego Dnia Majowego mogliśmy również podziwiać nie jedną brawurowo przeprowadzoną akcję pierwszej pomocy przygotowaną przez Koło Naukowe Ratowników Medycznych. Wiedza i umiejętności naszych studentów niejednokrotnie przydawały się jeszcze podczas zacięcie prowadzonych rozgrywek sportowych.
        Również miłośnicy kuchni ''piknikowej'' mogli spróbować grillowanych smakołyków, podczas licznych konkursów. Dodatkowo dla osób z fantazją był przewidziany body painting, wykonywany przez Mariolę Matysik, pokaz Footballu amerykańskiego z udziałem drużyny Ravens Rzeszów oraz pokazy samoobrony i walki wręcz zaprezentowane przez wychowanków Podkarpackiej Szkoły Krav Magi.
 Rozrywkę zapewnił zespół Pandora Crew, dając pokaz tańca nowoczesnego, oraz popis umiejętności wokalnych studentki naszego Uniwersytetu – Beaty Zawiszy i wiele innych.
        Po całym dniu niezapomnianych atrakcji i wrażeń w Klubie Studenckim ''Pod Palmą'', JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Stanisław Uliasz dokonał uroczystego wręczenia nagród, po której zabawa trwała do białego rana.

Serdecznie gratulujemy Naszym Studentom zorganizowania tak śmiałego przedsięwzięcia

Instytutu Położnictwa i Ratownictwa Medycznego