MALI RATOWNICY SZKOLĄ SIĘ Z PIERWSZEJ POMOCY NA UNIWERSYTECIE RZESZOWSKIM27.03.2019 09:25

Na Wydziale Medycznym w dniu 23.03.2017 roku odbyły się zajęcia dla dzieci w ramach Małego Uniwersytetu Rzeszowskiego (MUR). Katedra Ratownictwa Medycznego miała przyjemność gościć dzieci z klas I-III szkoły podstawowej. Podczas spotkania dzieci poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Uczyły się jak tamować krwotoki, postępować z osobą nieprzytomną oraz jak pomóc w przypadku zwichnięć, złamań i oparzeń. Wiele emocji wśród dzieci wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji  zaprezentowany przez studentów ratownictwa medycznego na zaawansowanym fantomie, symulatorze medycznym. Dzieci mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy, zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Mali studenci aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Spotkanie to było doskonałą lekcją  - połączeniem zabawy z przekazywaniem wiedzy, której znajomość może przynieść nieoceniony efekt w postaci uratowanego życia.