I miejsce studentów Ratownictwa Medycznego UR w Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym27.04.2019 09:08

W dniu 25.04.2019 roku obyły się V Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym o Puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku. W zawodach wzięło udział 17 drużyn z Polski. Uniwersytet Rzeszowski reprezentowali studenci kierunku Ratownictwo Medyczne w składzie: Bartosz Bieniek (III rok), Grzegorz Czajka (III rok), Marzena Urban (III rok).  Zespół z Rzeszowa zajął I miejsce w kategorii szkół wyższych.

Uczestnicy mistrzostw zmierzyli się z zainscenizowanymi sytuacjami, podczas których udzielali pomocy żywym pozorantom. Zadania musiały być wykonane w ściśle określonym czasie i zgodnie z procedurami medycznymi. Zespoły były oceniane przez doświadczonych ratowników medycznych oraz lekarzy.  Poród w Muzeum Historycznym, atak nożownika w Klubie Hades, uderzenie kibica kijem baseballowym na Wierchach, przedawkowanie narkotyków i podcięte żyły na imprezie nad Sanem, rozszarpanie mężczyzny przez niedźwiedzia w lesie, zawał mięśnia sercowego na basenie to wyzwania, z jakimi zmagali się studenci ratownictwa medycznego. Zespół w trakcie rozwiązywania zadań musiał wykazać się dobrą  komunikacją oraz  szybkim i sprawnym działaniem podczas konkurencji.

Studenci reprezentujący kierunek Ratownictwo Medyczne włożyli bardzo dużo czasu i pracy w przygotowanie się do zawodów o czym świadczy zdobyte I miejsce. Zespół przygotowywał się do zawodów pod opieką mgr-a Jerzego Kiszki oraz przy wsparciu Koła Naukowego Ratownictwa Medycznego.

Serdecznie gratulujemy studentom ratownictwa medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego biorącym udział w mistrzostwach jak również nauczycielom z Katedry Ratownictwa Medycznego UR, która na co dzień doskonali ich umiejętności medyczne. Życzymy dalszych sukcesów!

ZOBACZ GALERIĘ