OBÓZ LETNI STUDENTÓW I ROKU RATOWICTWA MEDYCZNEGO W RAMACH PRZEDMIOTU MEDYCZNE CZYNNOŚCI RATUNKOWE - SOLINA 201825.06.2018 10:30

W dniach 09-18.06.2018 r. odbył się po raz siódmy obóz letni dla studentów kierunku Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Turnus tradycyjnie już zorganizowano w Wojskowym Zespole Wypoczynkowym "Rewita”, nad Zalewem Solińskim. Zajęcia prowadzone były przez pięcioosobową  kadrę instruktorską, w skład której wchodzili pracownicy naszej katedry: dr Iwona Tabaczek-Bajster oraz mgr Artur Szymański (Bieszczadzkie WOPR).

Celem wyjazdu było zapoznanie studentów ze specyfiką i charakterem pracy ratowników WOPR i GOPR. Przyszli ratownicy medyczni mieli również możliwość doskonalenia swojej sprawności fizycznej, niezbędnej do wykonywania tego zawodu. Podczas obozu studenci mieli za zadanie opanowanie umiejętności z zakresu pływania (na pływalni i wodach otwartych), żeglarstwa, kajakarstwa, wioślarstwa, technik ratownictwa wodnego, gier zespołowych, atletyki terenowej oraz turystyki pieszej.