O nas

Koło naukowe Ratownictwa Medycznego powstało z konieczności i chęci pogłębienia wiedzy w zakresie medycyny ratunkowej. Kolejnym powodem dla którego powstało to koło była świadomość, że na Uniwersytecie Rzeszowskim nie ma jeszcze żadnej takiej organizacji studenckiej, przy której mogliby zrzeszyć się przyszli ratownicy medyczni, aby pogłębiać swoja wiedzę oraz poznawać tajniki pracy naukowej.

Cele i zadania koła:

1) Rozwijanie i kształtowanie życia naukowego wśród studentów,

2) Pogłębianie wiedzy i umiejętności członków koła w zakresie medycynyratunkowej,

3) Promowanie Uniwersytetu Rzeszowskiego,

4) Pomoc w zorganizowaniu dostępu do literatury przedmiotowej i innych środków pomocnych w studiowaniu,

5) Rozwijanie umiejętności organizacyjnych i interpersonalnych członków koła.