Studenci koła naukowego w Szkole Podstawowej Nr 1 w Tarnowie19.06.2019 15:54

Z racji zbliżających się wakacji studenci koła naukowego w składzie - Konrad Kłęk, Kamila Naspińska oraz Aleksandra Pyrdek (wszyscy II rok) w dniu 11 czerwca 2019 roku przeprowadzili szkolenie z pierwszej pomocy dla uczniów klas siódmych, ósmych oraz trzecich gimnazjum.

W trakcie zajęć uczniowie mogli zobaczyć i poćwiczyć postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym oddychającym (pozycja boczna bezpieczna), nieprzytomnym nieoddychającym (RKO), obsługę AED oraz dostali wskazówki jak radzić sobie w trakcie upałów i na co zwracać szczególną uwagę.

Dla uczniów była to niezwykle ważna lekcja przed wakacjami, dzieci zadawały wiele pytań, a wszystkie spotkania przebiegły w miłej, luźnej atmosferze.

A.P.