Studenci koła naukowe na półkolonii koszykarskiej14.02.2019 10:02

W dniu 11.02.2019r studentki Koła Naukowego Ratownictwa Medycznego Monika Rodzeń i Dominika Piękoś przeprowadziły szkolenie z Pierwszej Pomocy dzieciom z półkolonii koszykarskiej w Łańcucie. Chłopcy uczyli się udzielania Pierwszej Pomocy w przypadku poszkodowanego nieprzytomnego oddychającego jak i poszkodowanego nieoddychającego. Uczyli się wykonywać pozycję boczną bezpieczną oraz jak prawidłowo uciskać klatkę piersiową i wykonywać sztuczną wentylację. Następnie uczyli się jak wykonać opatrunki w urazach, z którymi mogą się spotkać, np. na treningu czy w szkole. Chłopcy bardzo chętnie uczestniczyli w zajeciach oraz pogłębili swoją wiedzę w temacie Pierwszej Pomocy.

D.P.