Szkolenie z pierwszej pomocy dla przedszkolaków20.10.2018 08:00

Szkolenie Przedszkolaków.

W dniu 19.10.2018r po raz kolejny studenci Ratownictwa Medycznego odwiedzili przedszkole w Kolbuszowej Dolnej. Dzieci zostały przeszkolone z podstawowych zagadnień z Pierwszej Pomocy. Najmłodsi dowiedzieli się jak wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową i pozycję bezpieczną, jak postępować w przypadku zranienia, urazów narządu ruchu czy zadławienia, jakie są numery alarmowe i kiedy dzwonić po karetkę Pogotowia Ratunkowego. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja- połączenie zabawy z przekazywaniem tak bardzo ważnej wiedzy, która może pomóc w przypadku ratowania życia.