Studentki Koła Naukowego Ratownictwa Medycznego UR uczyły pierwszej pomocy przedszkolaków z Kolbuszowej Dolnej27.04.2017 14:23

W dniu 07.04.2017r. przedszkolaków z Kolbuszowej Dolnej odwiedziły Studentki Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Gabriela Sobczyk oraz Dominika Piękoś przeprowadziły w przedszkolu zajęcia dla dzieci dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Dzieci uczyły się jak przekazywać informacje służbom ratowniczym, pozycji bezpiecznej, zasad RKO oraz podstawowych zasad postępowania podczas urazów. Celem zajęć przeprowadzonych przez studentki Ratownictwa Medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Studentka I rok Ratownictwo Medyczne UR

Dominika Piękoś