OGŁOSZENIE DLA STUDENTÓW I ROKU Z UKRAINY W SPRAWIE ZAKWATEROWANIA W DOMU STUDENTA UR17.09.2019 06:10

JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK O PRZYZNANIE MIEJSCA W DOMU STUDENTA:

Krok 1. Wybierz Dom Studenta Uniwersytetu Rzeszowskiego w którym chcesz zamieszkać najlepiej znajdujący się blisko miejsca studiowania, do wyboru:

• DS FILON –ul. Cicha 2, tel. 17-872-3432,
  • DS LAURA – ul. Cicha 4, tel. 17-872-2400,
  • DS OLIMP – ul. Siemieńskiego 17, tel. 17-872-2601,
  • DS MERKURY I HILTON –, ul. Ćwiklińskiej 2, tel. 17-861-4004

Krok 2. Wypełnij wniosek o przyznanie miejsca w DS. – DOSTĘPNY NA STRONIE: http://www.ur.edu.pl/studenci/zakwaterowanie-domy-studenta/wniosek-o-przyznanie-miejsca-w-ds  :

• wpisz: dane osobowe, wydział/kolegium, kierunek, rok i formę studiów.
  • zaznacz wybrany Dom Studencki.
  • wybierz rodzaj pokoju, w przypadku pokoju 1 osobowego dołącz wymaganą dokumentację.
  • wypełnij oświadczenia zawarte we wniosku,
  • podpisz wniosek

Krok 3. Udaj się do kierownika wybranego Domu Studenta w celu uzyskania potwierdzenia rezerwacji miejsca w DS.

Krok 4. Dokonaj opłaty rezerwacyjnej, równej wysokości miesięcznej opłaty za wybrany pokój
w danym DS.

Krok 5. Złóż wniosek u wskazanego pracownika Domu Studenta, zostanie on przekazany do Komisji ds. Domów Studenckich Uniwersytetu Rzeszowskiego, która podejmie decyzje co do przyznania Panu/Pani miejsca w DS.

Krok 6. Komisja ds. Domów Studenckich – poinformuje na stronie internetowej UR: http://www.ur.edu.pl/studenci/zakwaterowanie-domy-studenta/ogloszenia o swojej decyzji w sprawie przyznania studentom wnioskowanego miejsca w DS. (taka informacja ukaże się pod koniec każdego miesiąca)

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW:

od 2 września – 1 października 2019 r.

MIEJSCE SKŁADANIA WNIOSKÓW:

OPŁATY ZA DOM STUDENTA dla studentów – cudzoziemców:

Student/doktorant Uniwersytetu Rzeszowskiego zakwaterowany w Domu Studenta UR Z BRATEM LUB SIOSTRĄ, wnosi opłatę pomniejszoną o 20 % od opłaty ustalonej zgodnie z Zarządzeniem.

UMORZENIE OPŁAT ZA ZAKWATEROWANIE.

O umorzenie opłaty za zakwaterowanie może ubiegać się student, który znalazł się przejściowo
w trudnej sytuacji życiowej. Wniosek o umorzenie opłaty za zakwaterowanie należy złożyć za pośrednictwem Kierownika właściwego DS do Biura Prorektora.

Do wniosku należy dołączyć:

·         aktualne dokumenty potwierdzające wskazaną przez studenta sytuację życiową

·         kopię decyzji właściwego organu stypendialnego o przyznaniu zapomogi w danym roku akademickim z powodu przejściowej trudnej sytuacji życiowej, która jest jednocześnie podstawą wniosku o umorzenie opłat za zakwaterowanie.