OBÓZ LETNI STUDENTÓW I ROKU RATOWICTWA MEDYCZNEGO W RAMACH PRZEDMIOTU MEDYCZNE CZYNNOŚCI RATUNKOWE - SOLINA 201705.07.2017 22:00

W dniach 09-18.06.2017 r. odbył się po raz szósty obóz letni dla studentów kierunku Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Turnus tradycyjnie już zorganizowano w Wojskowym Zespole Wypoczynkowym "Jawor", nad Zalewem Solińskim. Zajęcia prowadzone były przez pięcioosobową  kadrę instruktorską, w skład której wchodzili: dr Iwona Tabaczek-Bajster (Wydział Medyczny UR), mgr Urszula Moczulska (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny), dr Miłosz Szczudło (Centrum Sportu i Rekreacji UR), dr Maciej Śliź (Wydział WF) oraz mgr Artur Szymański (Wydział Medyczny UR, Bieszczadzkie WOPR).

Celem wyjazdu było zapoznanie studentów ze specyfiką i charakterem pracy ratowników WOPR i GOPR. Przyszli ratownicy medyczni mieli również możliwość doskonalenia swojej sprawności fizycznej, niezbędnej do wykonywania przyszłego zawodu. Podczas obozu studenci mieli za zadanie opanowanie umiejętności z zakresu pływania (na pływalni i wodach otwartych), żeglarstwa, kajakarstwa, wioślarstwa, technik ratownictwa wodnego, gier zespołowych, atletyki terenowej oraz turystyki pieszej. Studenci odbyli też wędrówkę na Połoninę Wetlińską  podczas której przewodnikiem był  ratownik Grupy Bieszczadzkiej GOPR .

(ZOBACZ ZDJĘCIA)