Mali Ratownicy na Uniwersytecie Rzeszowskim !!!23.03.2017 23:42

Mali Ratownicy na Uniwersytecie Rzeszowskim !!!

Dnia 18.03.2017 na Wydziale Medycznym odbyły się zajęcia dla dzieci w ramach Małego Uniwersytetu Rzeszowskiego (MUR). Katedra Ratownictwa Medycznego miała przyjemność gościć dzieci z klas I-III szkoły podstawowej. Podczas zorganizowanego w grupach spotkania dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy - poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz w przypadku zranień, oparzeń, zwichnięć i złamań. Wiele emocji wśród małych studentów wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji  wykonany przez studentów ratownictwa medycznego na zaawansowanym fantomie, symulatorze medycznym. Dzieci mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy, zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych.

Mali studenci aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Spotkanie to było doskonałą lekcją  - połączeniem zabawy z przekazywaniem wiedzy, której znajomość może przynieść nieoceniony efekt w postaci uratowanego życia. Zajęcia poprowadzili pracownicy Katedry Ratownictwa Medycznego: dr Dorota Ozga, dr Justyna Kosydar-Bochenek, mgr Krystyna Woźniak, mgr Dawid Filip, mgr Grzegorz Menet oraz mgr Mariusz Zabrzeski z pomocą studentów kierunku  Ratownictwa Medycznego. Po ćwiczeniach, studenci otrzymali wpis do Indeksu, potwierdzający zaliczenie zajęć na Wydziale Medycznym oraz słodki upominek od pracowników Katedry Ratownictwa Medycznego.