Konferencja "Teraz Położne!-wyzwania i możliwości dla zawodu"13.10.2017 14:17

Dnia 11.10.2017 roku na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się konferencja "Teraz Położne!-wyzwania i możliwości dla zawodu".

Spotkanie zostało zorganizowane we wspólpracy Fundacji Rodzić po Ludzku i Katedry Położnictwa UR.

Jak sama nazwa konferencji wskazuje była ona kierowana przede wszystkim do Położnych chcących stale podnośić swoje kwalifikacje zawodowe, a które pomimo deszczowej aury przybyły na nią bardzo licznie!

Dzięki uprzejmości Dyrektora Przyrodniczo-Medycznego Centrum Badań Innowacyjnych możliwa była organizacja video-konferencji dla studentów zainteresowanych tego rodzaju tematyką.

Podczas konferencji poruszane były zagdanienia z obszaru: komunikacji z kobietą przeżywającą stratę dziecka; prowadzenia ciąży przez położną; budowania prestiżu zawodu położnej/położnego. Prelegentkami spotkania m.in. były: Joanna Pietrusiewicz, Alicja Madej, Katarzyna Grzybowska, Anna Zdral oraz Lidia Kopeć (przewodnicząca samorządu PiP, przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Położnych oddział Rzeszów)

Już po raz kolejny Fundacja Rodzić po Ludzku współuczestniczyła w  konferencji na terenie Rzeszowa. Mamy nadzieję na owocną wspólpracę w przyszłości. Podziękowania należą się również Komitetowi Organizacyjnemu konferencji i studentkom Koła Naukowego Położnych, które aktywnie włączyły się w przebieg niniejszego przedsięwzięcia.

Zapraszamy do oglądnięcia fotogalerii.