Wizyta gości z Ukrainy12.06.2017 21:37

W dniach 04-08 czerwca 2017 roku Uniwersytet Rzeszowski odwiedziła  grupa czternastu lekarzy z Ukrainy w ramach wizyty studyjnej, pokazującej pracę oraz zasoby Wydziału Medycznego.

Wizyta ta odbyła się w ramach współpracy Uniwersytetu Rzeszowskiego, Urzędu Marszałkowskiego Wojeództwa Podkarpackiego, IIASC oraz firmy Intermedical.

Zaproszeni goście nie tylko wysłuchali wykładów prezentujących pracę i osiągnięcia poszczególnych Instytutów Wydziału Medycznego ale też mieli okazję zapozanć się z Naszymi pracowniami, labolatoriami oraz sprzętem, którym dysponuje Wydział Medyczny.

W ramach Katedry Położnictwa zaprosiliśmy Naszych gości do nowoczesnych pracowni wyposażonych w fantomy wysokiej wierności: fantom porodowy SiMom oraz fantom noworodka SiMNewB.

Prezentacja Naszej Katedry cieszyła się dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem.