Studentki Położnictwa edukują lokalną młodzież12.06.2017 21:13

Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w tym roku Studentki II roku Położnictwa w ramach zajęć praktycznych z przedmiotu „Promocja Zdrowia” poprowadziły  spotkania z zakresu edukacji prozdrowotnej.

W dniach  01-08 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie Studentki wraz z Nauczycielami przeprowadziły wykłady i mini warsztaty z następujących tematów:

- Cykl mieisączkowy kobiety: przebieg, zasady obserwacji

- Samobadanie piersi: cel badania, zasady + instruktaż

- Pierwsza wizyta u ginekologa osoby małoletniej: przebieg, o co warto zapytać?

- Choroby przenoszone drogą płciową

Wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem wsród młodzieży, szczególnie, że zostały przeprowadzone w mniejszych grupach, co sprzyjało nawiązaniu kontaktu z młodymi osobami oraz możliwości odpowiedzenia na ich pytania.