Finał konkursu „Położna Przyszłości – Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy”29.04.2017 12:32

Zakończyły się zmagania w Ogólnopolskiej Olimpiadzie "Położna Przyszłości"!

Finał konkursu rozegrał się w Warszawie, gdzie wytypowane w I etapie studentki ponownie przystąpiły do sprawdzającego wiedzę testu. Następnie tylko 5 studentek zakwalifikowało się do etpau praktycznego, wśród zadań którego znalazły się m. in.: wywiad z pacjentką, przeprowadzenie tzw. badania KTG oraz symulowane zadanie z fantomem noworodka.

Studentki miały wykazać się również kulturą osobistą, komunikacją interpersonalną oraz estetyką wyglądu.

Tytuł Położnej Przyszłości 2017 otrzymała Monika Jańska z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, 2 miejsce zdobyła Natalia Skupińska reprezentująca Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, 3 miejsce Kinga Gajewska również z wrocławskiej uczelni.

Finalistkami zostały Katarzyna Janecko z Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu oraz Maria Sztafińska ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Reprezentantką Uniwersytetu Rzeszowskiego była Pani Ewelina Maria Sondej.

Pomimo, że nie udało się jej zdobyć głównej nagrody składamy serdeczne gratulacje za jej zaangażowanie, osiągnięte wyniki i godne rerprezentowanie Uczelni.

Zapraszamy na krótką fotorelację z tego wydarzenia!