"Zdrowie pod kontrolą"10.04.2017 12:47

"Zdrowie pod kontrolą" to jedna z największych akcji ogólnopolskich organizowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Kierowana jest do ludzi w różnym wieku, zaczynając od tych najmłodszych, a na seniorach kończąc. Akcja ma na celu przeprowadzenie podstawowych badań oraz zwiększenie świadomości społecznej na tematy chorób cywilizacyjnych.

Za organizację tego wydarzenia w Rzeszowie odpowiadało  Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA oddział Rzeszów, które do współpracy zaprosiło Centrum medyczne LuxMed oraz wykładowców i studentów Katedry Położnictwa.

Cała akcja została zorganizowana w Galerii Millenium Hall 08.04.2017 roku (sobota).

Odwiedzający stoiska mogli:

• zmierzyć poziom glukozy we krwi
  • zmierzyć ciśnienie tętnicze
  • sprawdzić zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie
  • poznać swoje BMI
  • porozmawiać o prawidłowej diecie
  • nauczyć się samobadania piersi