Matematyka w finansach i bankowości

Kierownik studiów podyplomowych

dr Renata Jurasińska

Opis studiów

Cel studiów:podniesienie kwalifikacji niezbędnych do pracy w instytucjach finansowych i ekonomicznych, w szczególności:

• zdobycie umiejętności stosowania aparatu matematycznego, w szczególności statystycznego, do badania ilościowych związków zachodzących między zjawiskami ekonomicznymi,
  • wyposażenie w wiadomości i umiejętności posługiwania się narzędziami informatycznymi do rozwiązywania problemów matematycznych i ekonomicznych
  • zapoznanie ze współczesnymi aspektami zarządzania.

Adresat:Słuchaczem studiów może zostać osoba posiadająca dyplom ukończenia studiów wyższych – licencjackich, inżynierskich lub magisterskich, w programie których są zawarte podstawy matematyki wyższej. Wymagana jest podstawowa znajomość obsługi komputera.

Sylwetka absolwenta: Absolwenci studiów zostaną przygotowani do

• wykorzystywania aparatu matematycznego do badań ilościowych związków zachodzących między zjawiskami ekonomicznymi
  • posługiwania się narzędziamiinformatycznymi do rozwiązywania problemów matematycznych i ekonomicznych

W programie studiów realizowane są następujące przedmioty:

1. Matematyka finansowa I

2. Matematyka finansowa II

3. Podstawy statystyki matematycznej

4. Pakiety matematyczne w finansach i bankowości

5. Badania operacyjne i teoria optymalizacji

6. Rynek finansowy

7. Współczesny system bankowy

8. Teoria ryzyka w bankowości

9. Instrumenty finansowe

10. Zastosowania ekonometrii w finansach

11. Współczesne aspekty zarządzania

Zajęcia prowadzone będą w formie wykładów, ćwiczeń laboratoryjnych i konwersatoryjnych oraz metodą „distancelearnig” przez pracowników Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz specjalistów praktyków.

Punkty ECTS

60 punktów

Liczba semestrów studiów

Dwa semestry

Opłata za studia

3400 zł (1700 zł/semestr)

Wymagania wstępne

Wymagana jest podstawowa znajomość obsługi komputera oraz  podstaw matematyki wyższej.

Zasady rekrutacji

Warunkiem przyjęcia na studia podyplomowe jest rejestracja elektroniczna w systemie rekrutacyjnym UR i złożenie kompletu dokumentów, w skład którego wchodzą:

• podanie (na druku uczelni),
  • kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych,
  • kserokopia świadectwa dojrzałości,
  • kserokopia dowodu osobistego.

Przyjęcie na studia następuje na podstawie kolejności zgłoszeń.

Limit przyjęć

30 słuchaczy

Termin składania dokumentów

Rekrutacja ciągła elektroniczna

Początek studiów

Termin uruchomienia studiów uzależniony jest od liczby zgłoszeń (co najmniej 20 osób)

I planowany termin - 1 październik 2017r.

Terminy zajęć

Zajęcia prowadzone są w systemie niestacjonarnym w soboty i niedziele

• podanie (na druku uczelni),
  • kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych,
  • kserokopia świadectwa dojrzałości,
  • kserokopia dowodu osobistego.

Pliki do pobrania: