STUDIA PODYPLOMOWE/KURS

Aplikacje internetowe z elementami grafiki komputerowej

Wydział Matematyczno-Przyrodniczy
Jednostka prowadząca studia Katedra Informatyki
Adres Ul. Pigonia 1, 35-310 Rzeszów
Telefon kontaktowy/Fax Tel. (0-17) 851 85 31, Fax (0-17) 851 85 24
E-mail dzmatprz@ur.edu.pl
Strona www http://www.ur.edu.pl/wydzialy/matematyczno-przyrodniczy/studia-podyplomowe
Osoba do kontaktu Mgr Danuta Kozyra, Dr Katarzyna Garwol
Kierownik studiów podyplomowych Dr Katarzyna Garwol
 Opis studiów

Cel studiów:

Celem studiów jest zapoznanie słuchaczy z narzędziami, technologiami i metodami projektowania serwisów internetowych zarówno na urządzenia stacjonarne jak i mobilne. Studenci zdobędą wiedzę i umiejętności na temat szeregu wybranych technologii programistycznych dla technologii webowych, posiądą podstawową wiedzę z zakresu tworzenia grafiki komputerowej oraz zapoznają się z zagadnieniami związanymi z szeroko pojętym prawem komputerowym. Zostaną specjalistami w dziedzinie tworzenia aplikacji internatowych, tworzenia elementów grafiki komputerowej na potrzeby Internetu, stosowania grafiki reklamowej oraz interaktywnych i multimedialnych prezentacji komputerowych. Wiedza ich zostanie wzbogacona zagadnieniami z zakresu technologii sieciowych i komunikacji w sieci.

Adresat:

Studia kierowane są do absolwentów studiów wyższych chcących uzyskać dodatkowe kwalifikacje w zakresie projektowania serwisów internetowych oraz tworzenia grafiki komputerowej. Studia tworzone są również z myślą o osobach już pracujących w dziedzinie projektowania serwisów WWW i projektowania graficznego celem rozszerzenia wiedzy o nowe technologie lub do osób planujących prowadzenie własnych firm webmasterskich, agencji reklamowych, działów odpowiadających za promocję i identyfikację wizualną firm itp. Studia są również skierowane do osób, które zajmują się aktualizacją i administracją serwisów internetowych.

Sylwetka absolwenta:

Absolwenci studiów  zdobędą gruntowną wiedzę na temat programowania aplikacji internetowych na urządzenia stacjonarne oraz mobilne. Zostaną również przygotowani do tworzenia elementów grafiki komputerowej nadającej się do umieszczania w Internecie. Posiadając taką wiedzę będą gotowi do tworzenia własnego biznesu nakierowanego na szeroko pojęty webdesign oraz będą gruntowanie przygotowani do pracy w firmach zajmujących się tworzeniem aplikacji internetowych.

W programie studiów realizowane są następujące przedmioty:

• Podstawy technologii sieciowych i internetowych
  • Webdesign – wprowadzenie
  • Projektowanie grafiki wektorowej
  • Projektowanie grafiki rastrowej
  • Publikacje elektroniczne
  • Interakcja w grafice komputerowej
  • Języki internetowe
  • Prawo komputerowe
  • Marketing internetowy i e-commerce
  • Programowanie po stronie klienta i po stronie serwera
  • Aplikacje internetowe I
  • Aplikacje internetowe II
  • Programowanie na urządzenia mobilne
  • Zarządzanie zespołem projektowym

Zajęcia prowadzone są w formie wykładów i ćwiczeń przez pracowników Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz specjalistów praktyków.

Punkty ECTS 55 punkty
Liczba semestrów studiów/kursu Dwa semestry
Opłata za studia/kurs 3900 zł (1950 zł/semestr)
Wymagania wstępne Brak wymagań
Zasady rekrutacji

Warunkiem przyjęcia na studia podyplomowe jest rejestracja elektroniczna w systemie rekrutacyjnym UR i złożenie kompletu dokumentów, w skład którego wchodzą:

• podanie (na druku uczelni),
  • kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych,
  • kserokopia świadectwa dojrzałości,
  • kserokopia dowodu osobistego.

Przyjęcie na studia następuje na podstawie kolejności zgłoszeń.

Limit przyjęć 21 słuchaczy
Termin składania dokumentów Rekrutacja ciągła elektroniczna
Początek studiów Termin uruchomienia studiów uzależniony jest od liczby zgłoszeń (co najmniej 20 osób)
I planowany termin - 1 październik 2016r.
Terminy zajęć Zajęcia prowadzone są w systemie niestacjonarnym w soboty i niedziele
  • podanie (na druku uczelni),
  • kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych,
  • kserokopia świadectwa dojrzałości,
  • kserokopia dowodu osobistego.

Kwalifikacje uzyskane przez kandydata