Projekty badawcze dla młodych naukowców i doktorantów

Informacja o możliwości uzyskania środków na dofinansowanie projektów badawczych, służących rozwojowi młodych naukowców oraz uczestników studiów doktoranckich

na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego

Wydział Filologiczny corocznie otrzymuje z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego środki przeznaczone na dofinansowanie projektów badawczych realizowanych przez młodych naukowców (do 35. roku życia) oraz uczestników studiów doktoranckich.

Środki te można wykorzystać m.in. na:

• przeprowadzenie kwerendy w bibliotekach;
  • przeprowadzenie badań empirycznych właściwych dla danej dyscypliny;
  • udział w konferencjach i seminariach naukowych krajowych i zagranicznych;
  • publikacje autorskie lub udział w publikacji zbiorowej;
  • koszty wypożyczeń międzybibliotecznych;
  • zakup książek do Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Środki dzielone są w konkursach ogłaszanych co kilka miesięcy, do wyczerpania pełnej puli funduszy. Tryb zgłaszania, kryteria oceny wniosków oraz zasady rozstrzygnięcia konkursu zawiera Regulamin podziału dotacji celowej na prowadzenie badań naukowych lub prac rozwojowych oraz zadań z nimi związanych, służących rozwojowi młodych naukowców oraz uczestników studiów doktoranckich na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego, uchwalony przez Radę Wydziału Filologicznego.

Po ogłoszeniu konkursu aktualne formularze wniosków w jednym egzemplarzu, z opinią promotora lub kierownika jednostki na oddzielnym druku, można składać w Dziekanacie Wydziału Filologicznego, p. 27.

Wg § 5 pkt 2 i 3 Regulaminu:

• wniosek doktoranta zawiera opinię opiekuna naukowego lub promotora o postępach prac nad dysertacją doktorską,
  • wniosek asystenta lub adiunkta zawiera opinię kierownika jednostki organizacyjnej (Instytut/Katedra) o osiągnięciach naukowych oraz temacie i stopniu zaawansowania rozprawy doktorskiej lub habilitacyjnej.

Kontakt:

mgr inż. Iwona Wania