Studia I i II stopnia pomoc materialna

UWAGA!!!

SKŁADANIE WNIOSKÓW O ŚWIADCZENIE POMOCY MATERIALNEJ PRZEZ OSOBY PRZYJĘTE NA I ROK STUDIÓW I STOPNIA oraz II STOPNIA na rok akademicki 2018/2019

Osoby, które zostaną przyjęte na I rok studiów na Wydziale Filologicznym i chcą się ubiegać o przyznanie pomocy materialnej na semestr zimowy w roku akademickim 2018/2019  składają wnioski  (w wersji papierowej)

o przyznanie stypendium socjalnego i specjalnego dla osób niepełnosprawnych
w terminach:

I termin: od 16.07.2018 do 03.08.2018 r.

II termin: od 03.09-14.09.2018 r. (oba terminy są równoważne)

w Dziekanacie  Wydziału Filologicznego ds. socjalnych Al. mjr Kopisto 2b pok. 28.

kontakt: - tel. 17 872 12 86, email: dzfilpm@ur.edu.pl

(Dziekanat czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 14.00)

Od 06.08. do 31.08.2018 r. stanowisko pomocy materialnej nieczynne - URLOP

Wykaz dokumentacji obowiązującej przy składaniu wniosku o pomoc materialną:

Informacja o zasadach ustalania i obliczania dochodu:

Wzory druków do pobrania na stronie internetowej:

STYPENDIUM SPECJALNE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

1. Stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych może otrzymać student z tytułu niepełnosprawności potwierdzonej orzeczeniem właściwego organu.
  2. Do wniosku o przyznanie stypendium specjalnego dla osób niepełnosprawnych student zobowiązany jest dołączyć kserokopię orzeczenia o stopniu niepełnosprawności (oryginał do wglądu) lub orzeczenie traktowane na równi z tym orzeczeniem.
  3. Stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych przyznawane jest studentowi bez względu na osiągane przez jego rodzinę dochody.

STYPENDIUM SPECJALNE dla osób niepełnosprawnych przyznawane jest na rok akademicki
(9 miesięcy), z wyjątkiem przypadku, gdy ostatni rok studiów, zgodnie z planem studiów, trwa semestr; jednakże na okres nie dłuższy niż przewiduje okres ważności orzeczenia potwierdzającego niepełnosprawność.

W przypadku utraty ważności orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, a tym samym prawa do stypendium specjalnego dla osób niepełnosprawnych, student składa nowy wniosek wraz z aktualnym orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności. Świadczenie przyznawane jest wówczas od miesiąca, w którym wpłynął wniosek o jego przyznanie z aktualnym orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności;

STYPENDIA SOCJALNE I SPECJALNE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

NA SEMESTR ZIMOWY W ROKU AKADEMICKIM 2018/2019

(dotyczy studentów I i II roku studiów I stopnia oraz I roku studiów II stopnia)

Dziekanat Wydziału Filologicznego informuje  !

Studenci, którzy będą ubiegać się o przyznanie stypendium socjalnego lub specjalnego dla osób niepełnosprawnych na semestr zimowy w roku akademickim 2018/19 zobowiązani są do wypełnienia wniosków elektronicznie w systemie UCZELNIA 10 poprzez serwis internetowy WIRTUALNA UCZELNIA (wu.ur.edu.pl).

Wniosek wypełniony i złożony elektronicznie należy wydrukować wraz z załącznikami, podpisać, a następnie złożyć wraz z kompletem wymaganej dokumentacji w Dziekanacie ds. socjalnych Wydziału Filologicznego   (pok.28 )  bud. A3 UR w godz. od 10.00. do 14.00  w terminie do 15 czerwca 2018 r.

Studenci studiów niestacjonarnych mogą złożyć wnioski w sobotę: 9 czerwca 2018 r. w godz. od 8.00 do 12.00

Proszę o zapoznanie się z nowym Regulaminem przyznawania pomocy materialnej dla studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego z dnia 01.05.2018 r. (WAŻNE ZMIANY).

Link do Regulaminu: http://www.ur.edu.pl/studenci/dzial-ksztalcenia/sekcja-spraw-socjalnych/aktualnosci/pomoc-materialna/stypendia-dla-studentow/regulamin

POMOC MATERIALNA rok akademicki 2017/2018

UWAGA !!!

Zgodnie z Porozumieniem Rektora UR z Samorządem Studentów oraz Samorządem Doktorantów z dnia 19 października 2017 r. ustalono:

Informacje dotyczące stypendiów dla studentów   Wydziału Filologicznego UR   można uzyskać w dziekanacie  ds. pomocy materialnej.

Kontakt:

Uniwersytet Rzeszowski
Wydział  Filologiczny
al. mjr. W. Kopisto 2b
35-315 Rzeszów,
pok. 28
tel. 17 ( 8721286)  e-mail: dzfilpm@ur.edu.pl

Godziny otwarcia:

• poniedziałek- wtorek w godz. 10.00-14.00
  • środa – nieczynne
  • czwartek-piątek w godz.10.00-14.00

W dziekanacie można złożyć wnioski o przyznanie:

• stypendium socjalnego,
  • stypendium socjalnego w zwiększonej wysokości,
  • stypendium specjalnego dla osób niepełnosprawnych,
  • zapomogi.

Harmonogram posiedzeń Kimisji Stypendialnej Studentów Wydziału Filologicznego w roklu akademickim 2017/2018.

Wzory druków i wykaz dokumentacji możliwe do pobrania na stronie:

TERMINY DYŻURÓW DZIEKANATU –POMOC MATERIALNA DLA STUDENTÓW W SOBOTY W ROKU AKADEMICKIM 2017/2018:

2017 r.: 7 października, 18 listopada

2018 r:  9 czerwca