Aktualności i wydarzenia

Uniwersyteckie dyplomy dla absolwentów Polonijnego Studium Choreograficznego03.11.2016 10:41

W dniach 4-21 lipca br. w Rzeszowie odbyły się zajęcia XVIII edycji 4-letniego Polonijnego Studium Choreograficznego. Naukę (na czterech latach) pobiera pięćdziesięciu Polonusów z całego świata.

Costa Brava03.11.2016 10:39

Zespół Pieśni i Tańca „Resovia Saltans” z dużym powodzeniem zaprezentował się podczas hiszpańskiego festiwalu, reprezentując Polskę i Uniwersytet Rzeszowski.

Peru 201603.11.2016 10:35

W historii ZPiT UR „Resovia Saltans” były już takie wyjazdy zagraniczne, które dzisiaj określa się mianem „wyjazdów życia”. Festiwale w Brazylii (2002), Meksyku (2003), Korei (2012) czy w Indonezji (2015) z pewnością do takich należą. W bieżącym roku dołączyły do nich dwie światowe imprezy folklorystyczne odbywające się w Peru, w których „Resovia Saltans” brała udział dzięki nominacji Polskiej Sekcji CIOFF.

40 lat Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Rzeszowskiego „Resovia Saltans”27.11.2015 13:23

Trwające trzy dni obchody jubileuszowe ZPiT „Resovia Saltans” (1975-2015) rozpoczął spektakl taneczny dla mieszkańców miasta Rzeszowa, który odbył się 10 listopada 2015 roku. Ponad stu pięćdziesięciu wykonawców, w tym dwie taneczne grupy reprezentacyjne, trzy taneczne grupy pokoleniowe oraz aktualne i absolwenckie grupy wokalne i muzyczne zaprezentowało na scenie Filharmonii Podkarpackiej polskie tańce, pieśni i melodie ludowe będące w programie artystycznym „Resovii Saltans”.

Kształcenie 4-letniego Polonijnego Studium Choreograficznego w strukturze Studium Kulturalno-Oświatowego UR27.11.2015 13:21

W dniach 5-24 lipca br. w Rzeszowie odbyła się kolejna, XVII edycja 4-letniego Polonijnego Studium Choreograficznego. Studium założone i prowadzone było do 2013 roku przez Rzeszowski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, natomiast dyplom jego ukończenia wydawany był przez Narodowe Centrum Kultury.

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Rzeszowskiego „Resovia Saltans” w Indonezji27.11.2015 13:18

6-14 czerwca 2015 r. to data, która bez wątpienia przejdzie do historii ZPiT UR „Resovia Saltans” jako niezwykle ważne wydarzenie zarówno w sensie poznawczym, jak i artystycznym. Nie ma w tym określeniu żadnej przesady, a to dlatego, że niecodzienną sprawą jest możliwość uczestniczenia zespołu w wielkiej światowej imprezie pod nazwą „Erau International Folklore & Folk Art Festiwal”, która odbyła się w indonezyjskim Tenggarong, mieście położonym we wschodniej części wyspy Borneo Kalimantan Timur.

Grand Prix dla Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Rzeszowskiego „Resovia Saltans”27.11.2015 13:17

W dniach 1 – 6 września 2015 r. grupa baletowa „B”, prowadzona przez choreograf dr Jadwigę Bär, grupa wokalna i muzyczna ZPiT „Resovia Saltans” reprezentowały Polskę i Uniwersytet Rzeszowski na konkursowym festiwalu folklorystycznym Black Sea Fest „Euro Folk 2015” w bługarskim Primorsko.

Koncert ZPiT „Resovia Saltans” z okazji Święta Transplantacji 201522.05.2015 11:31

16 maja 2015 r. ZPiT Uniwersytetu Rzeszowskiego „Resovia Saltans” wystąpił na rzeszowskim rynku uświętniając część artystyczną V Jubileuszowego Rzeszowskiego Święta Transplantacji.