V Grand Prix w Szachach - 10 maj09.05.2018 09:36

V edycja Grand Prix Uniwersytetu Rzeszowskiego w Szachach w roku akad. 2017/2018

pod honorowym patronatem Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego

1. Organizatorzy:

KU AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego - Sekcja Szachowa, Centrum Sportu i Rekreacji UR, przy współpracy z Samorządem Studentów UR i Stowarzyszeniem Studentów i Absolwentów UR.

1. Miejsce rozgrywek:

Turnieje odbywać się będą w sali Senatu Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ulicy Rejtana 16 C Budynek A1. Odprawa techniczna 15 min. przed I rundą każdego turnieju.

1. Uczestnictwo:

W turniejach mogą wziąć udział szachistki i szachiści – bez względu na wiek, płeć, przynależność klubową, bądź miejsce zamieszkania. Warunkiem przystąpienia do V edycji GP UR w Szachach,

(6 turniejów w ciągu roku akademickiego) jest posiadanie legitymacji AZS. Koszt wyrobienia lub prolongaty legitymacji AZS na bieżący rok akad. wynosi 50 zł + zdjęcie.

1. System rozgrywek:
    • Pierwszy turniej - 26 października 2017r. godz.17.30 (kolejne terminy turniejów będą podawane przez Organizatora V edycji GP UR na bieżąco).
    • Każdy turniej będzie rozgrywany systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie
      5 rund.
    • Do klasyfikacji generalnej bierze się pod uwagę sumę 5 najlepszych wyników punktowych
      z poszczególnych turniejów (najsłabszy wynik jest odrzucany).
    • W przypadku równej ilości punktów w klasyfikacji generalnej, o końcowej pozycji decyduje najlepszy wynik punktowy w pojedynczym turnieju każdego z zawodników (jeśli wyniki są równe, bierzemy pod uwagę drugi w kolejności i tak do skutku).

W przypadku identycznych wyników punktowych we wszystkich turniejach, o miejscu w klasyfikacji generalnej decyduje najwyższe miejsce w pojedynczym turnieju każdego z zawodników.

1. Tempo gry: Tempo gry wynosi 15 minut na partię dla każdego zawodnika.

6. Sędzią Głównym V edycji GP UR w Szachach jest Pan Maciej Woźniak.

7. Za sześć miejsc w klasyfikacji generalnej V Grand Prix KU AZS i CSiR UR, organizator zapewnia nagrody rzeczowe, dyplomy, medale i upominki.

Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci - klasyfikacja dodatkowa, wraz z nagrodami rzeczowymi, dyplomami i medalami.

8. Uwagi końcowe

Ostateczna interpretacja komunikatu należy do organizatora.

Sprawy techniczne ( legitymacje, udział w turnieju etc. proszę kierować do Opiekuna Sekcji Szachowej w Uniwersytecie Rzeszowskim mgra Adama Maryniaka tel.501045646email: adam.maryniak@interia.pl